БІБЛІОТЕКА СЕСВАНДЕРХАВЕ


Каталог гібридів цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE

 

Catalog1Компанія SESVanderHave відома серед українських буряководів завдяки своїм високопродуктивним гібридам цукрових буряків. Щорічно доля ринку гібридів селекції Сесвандерхаве на вітчизняному ринку насіння цукрових буряків сягає майже половини, а на світовому ринку Сесвандерхаве вже тривалий час займає провідні позиції.

Наразі в усіх високорозвинутих країнах у буряківництві використовують тільки насіння гібридів. У гібридів значно вищий збір цукру завдяки явищу «гетерозису» – прискореному росту, розвитку та підвищеній життєстійкості у рослин першого покоління (F) у порівнянні з батьківськими формами. Тому в Україні гібридне насіння цукрових буряків західної селекції займає вже більше 95% площ, а сорти-популяції пропонує лише український оригінатор.

Лідерські позиції SESVANDERHAVE зумовлені:

• Найкращою генетикою буряків ( найкращі коренеплідні форми);
• Науковими розробками по стійкості до хвороб (першими у світі створили гібридні лінії та Rz-стійкі гібриди, та ін.), використання тандем-технологій;
• Інноваційними напрацюваннями заводської підготовки насіння (StartUp технології, унікальне драже);
• Надійними і перевіреним продуктом;
• Співпрацею із буряковиробником і переробною промисловістю;
• Суттєвими перевагами перед іншими селекційними компаніями;
• Найкращий показник рентабельності при роботі з насінням цукрового буряку СЕСВАНДЕРХАВЕ.

 


SESVANDERHAVE: Успіх, Прибуток, Надійність, Впевненість

 

ТитулкаКомпанія SESVANDERHAVE (Бельгія) – головний виробник насіння цукрового буряку у світі. Завдяки найкращій генетиці буряку та створенню високопродуктивних гібридів ми вже багато років надійно посідаємо лідируючі позиції в світі, зокрема в Україні. 

Дуже важливим фактором в житті кожної людини, дійства або компанії є думка суспільства, або як говориться «що люди кажуть?». Все що робиться має бути на благо і націлено на привнесення позитиву, як для того, хто робить, так і для тих, хто отримує результат. Під словом «результат» можна розуміти і допомогу, і послугу , і товар і багато іншого. Головне, щоб усі отримували задоволення і, як наслідок, хороший настрій, прибуток і налаштованість на світле майбутнє. Коли робиться добра справа, тоді і сам Бог помагає.

Усі без виключення працівники СЕСВАНДЕРХАВЕ працюють і керуються саме такими принципами – результат діяльності має приносити тільки позитив, радість і впевненість в завтрашньому дні, а впевненість за майбутнє в більшій мірі пов’язана з матеріальною складовою. Отже, ми піклуємось про те, щоб кожен, хто працює з нами (СЕСВАНДЕРХАВЕ), отримував якомога більші здобутки і прибутки.

Восени 2018 року компанія SESVANDERHAVE відсвяткувала 25 річчя присутності та роботи в Україні. За весь цей час ми не поступались вищевказаним принципам і ще жодного разу не підводили наших партнерів та клієнтів.

 


Технологія вирощування насіння цукрового буряку

 

SmartSelectImage 2018 07 06 10 49 17Багатьом з Вас вже доводилось знайомитись з бібліотекою СЕСВАНДЕРХАВЕ, що видається нашою компанією. Перша робота була присвячена висвітленню досягнень наших вчених у створенні високопродуктивних гібридів цукрових буряків, стійких до ризоманії. Компанія Сесвандерхаве першою в світі передала буряківникам таке насіння і, без перебільшення, врятувала цю галузь. Пізніші видання знайомили виробничників із селекційними наробками толерантності до ризоктонії (бура гниль буряків), пропозиціями по контролю в бурякових полях білої цистової нематоди та шляхами вирішення проблеми хвороб листя.

Компанія Сесвандерхаве – це селекційно-насінницька установа; ми займаємось створенням гібридів цукрового буряку, виробництвом насіння та підготовкою його на насіннєвих заводах. Наразі насіння реалізується в 50 країнах світу і частка ринку в більшості з них – більше 30%. В Україні ми працюємо як з великими агрохолдингами, що мають великий досвід виробництва цукрових буряків і навіть власні технології, але також і з фермерами, які вирощують цукровий буряк на ділянках у кілька «соток». Саме вони запитують про сортові особливості вирощування буряків. Наші спеціалісти в доступній формі узагальнили сучасне бачення способів успішного вирощування цукрових буряків, зупинившись тільки на біологічних особливостях культури та найважливіших агрономічних аспектах. До Вашої уваги буклет «Насіння від Сесвандерхаве – запорука Вашого успішного буряківництва».

 


Ризоманія

 

SmartSelectImage 2018 07 06 10 51 00Цукрові буряки як сільськогосподарська культура десятиліттями є одним з найбільш важливих джерел прибутку як для фермерів, так і для індустрії цукру взагалі. Неоцінимий вклад в завоювання цукровим буряком таких конкурентних позицій відіграли селекціонери. Вони роками вели роботу по підвищенню врожайності коренеплодів, зменшенню затрат на їх вирощування , по покращенню стійкості до шкідників, хвороб та екстремальних погодних умов. Нова політика щодо реформування бурякоцукрового виробництва в Євросоюзі разом із більш суворими вимогами щодо використання хімічних засобів захисту рослин ще більше висуває на перший план роль селекції. Одним з найбільших досягнень в селекції цукрових буряків є створення гібридів, стійких до ризоманії, збудником якої є вірус некротичного пожовтіння жилок буряків і який переноситься до рослин ґрунтовим грибом Роlymixa betae. Починаючи з 70-х років минулого століття ця хвороба дуже швидко розповсюдилась по всіх бурякосіючих зонах і тільки завдяки селекційній компанії Сесвандерхаве було внесено вирішальну роль у подолання цієї проблеми. Оскільки хвороба як і рослини буряків постійно еволюціонують, вочевидь поява нових патотипів хвороби із можливим ушкодженням комерційних посівів цукрових буряків, що вже мають гени стійкості. Така ситуація вимагає нових зусиль від насіннєвих компаній щодо постійного забезпечення їх продукції новими генами стійкості на майбутнє. Ми горді за компанію Севандерхаве, яка завдяки своїй «Тандем Технології» («Tandem Technology») вже запропонувала нову генерацію таких гібридів. Вочевидь, що це не останній виклик цієї хвороби. Тому селекція рослин починає займати одну з ніш, що є екологічно найбільш безпечною при вирішенні проблем та вироблення рішень, що вимагає сьогоднішнє динамічне сільське господарство в умовах змін політичного, економічного та біологічного середовища.

 


Ризоктонія

 

SmartSelectImage 2018 07 06 10 49 56Для багатьох бурякосійних регіонів великою проблемою при вирощуванні цукрових буряків є ризоктонія. Наразі чітко зрозуміло, що контроль ризоктонії прямо залежить від напрацювань в селекції. Сучасні досягнення в селекції на стійкість до ризоктонії не такі вражаючі, як результати по ризоманії, але очевидно, що ведення буряківництва в уражених ризоктонією зонах сьогодні є можливим тільки завдяки селекціонерам. Гнилі коренеплоду та кореневої шийки, що викликаються Rhizoctonia solani, залежать від багатьох факторів, серед яких найбільш вагомими є клімат, тип ґрунту і культура землеробства, особливо – правильне ведення сівозміни. Причиною скромних досягнень в селекції на стійкість до ризоктонії є вже вивчена особливість механізму стійкості. При роботі з ризоманією селекціонери працюють з моногенним (контролюється одним геном) матеріалом і це дуже результативно, а також просто в роботі із-за використання відповідних генетичних маркерів. В ризоктонії ці механізми контролюються кількома генами (полігенні фрагменти ДНК), кожен з яких тільки частково відповідає за стійкість до цієї хвороби і складно піддається маніпулюванню генетичними маркерами. Оскільки джерелом генів стійкості служать дикі форми цукрових буряків, це часто негативно впливає на господарські ознаки новостворених гібридних комбінацій. Аби не зусилля багатьох дослідних інститутів, особливо в США, селекціонери не мали-б такого значного прогресу, що вочевидь стався за останні 15 років. СЕСВАНДЕРХАВЕ пишається тим вагомим внеском, що зробили науковці компанії для створення стійких до ризоктонії, або, одночасно, ризоманії і ризоктонії гібридів цукрових буряків, і що вирішило багато проблем навколишнього середовища.

 


Нематода

 

SmartSelectImage 2018 07 06 10 50 27У природі зустрічається декілька видів нематод, що можуть ушкоджувати вегетуючі цукрові буряки, але викликані ними проблеми досить часто обмежуються як географічно, так і економічно. Та це не відноситься до білої цистової нематоди, Heterodera schachtii. Досить курйозно, але ця проблема з’явилась через інтенсивне вирощування цукровх буряків людством. Хоча це не сьогоднішній феномен, оскільки вперше нематода описана в 1859 році. Через великі затрати на транспортування врожаю цукрових буряків, фермери та переробники завжди намагались концентрувати вирощування цієї культури поблизу цукрових заводів. Найбільш важливим методом у зниженні негативного впливу цистової нематоди є біологічний. Для цього широко використовують так звані «довгі ротації», коли повернення цукрових буряків на те саме поле буде відбуватися не часто, виключення із ротацій культур-господарів нематоди, поліпшення структури ґрунту, а також ранні посіви. Селекція робить свій внесок у двох різних напрямках. Перший – це створення сортів капустяних (наприклад біла гірчиця), що можуть культивуватися взимку (мова іде про умови Бельгії, Франції) як зелене добриво і знижувати кількість цистової нематоди. Другий – це створення стійких чи напівстійких сортів цукрових буряків. Перші дослідження резистентності цукрових буряків були розпочаті в 50-х роках 20 століття і хоча ген був знайдений у Beta procumbens, видів буряків, що досить подібні до цукрового буряку, це не призвело до створення сортів цукрового буряку для широкого комерційного використання. Виявилось, що досить проблематично було стабілізувати цей ген у цукровому буряку. Відкриття генів, що надавали цукровим бурякам толерантності у розвитку і отриманні задовільної продуктивності на уражених нематодами полях, стало головним досягненням. Такі сорти також зменшували інтенсивність розмноження цистової нематоди.

 


 Хвороби листя

 

SmartSelectImage 2018 07 06 10 51 32ТОВ «Сесвандерхаве — Україна» висловлює Вам свою повагу та пропонує черговий номер із серії «Бібліотека Сесвандерхаве» — «Хвороби листя». Грибкові хвороби листя цукрового буряку, що описані в цьому буклеті, є найбільш поширеними і призводять до значних втрат, але їх можливо контролювати. Наші спеціалісти постійно працюють над вирішенням цієї проблеми і діляться своїми напрацюваннями.
Від появи перших листочків і аж до збирання , цукрові буряки потенційно можуть бути атакованими чотирма основними хворобами листя, збудниками яких є різні гриби. Церкоспороз – є найбільш шкодочинним патогеном листової поверхні цукрових буряків. Ця хвороба поширена майже в усіх бурякосійних регіонах і , якщо не контролюється належним чином, спричинює найбільші втрати врожаю. Як правило, ця хвороба починає вражати листя з початком вегетації, особливо у вологу і теплу пору. Географічно, найбільш поширеною хворобою листя цукрових буряків є борошниста роса. Збудником хвороби є гриб Eryziphe betae. Зазвичай, ця хвороба виявляється першою. Раніше вважалося, що втрати врожаю від цієї хвороби були невеликі та економічно незначні. Однак, починаючи з 1970-х, багато досліджень показали на значний рівень шкодочинності, яким не слід нехтувати. Збудником іржі є гриб Uromycec betae. Незважаючи на широке географічне поширення цієї хвороби, економічні збитки є набагато меншими від тих, що викликаються церкоспорозом, чи борошнистою росою. Це зумовлено проявом хвороби у більш пізні періоди вегетації цукрових буряків. Тільки в деяких регіонах (наприклад у Франції – це прибережні райони) іржа листя спричиняє серйозну шкоду. Рамулярія за багатьма ознаками (цикл та симптоми хвороби) нагадує церкоспороз. Однак ця хвороба проявляється у вологу, але прохолодну погоду і вже у кінці вегетації буряків. За виключенням північних районів на кшталт Скандинавії, для решти територій рамулярія вважається хворобою невеликої шкодочинності. Захист цукрових буряків від хвороб листя став актуальним в останнє десятиріччя. Наразі використання фунгіцидів в багатьох регіонах стало звичайною практикою і вагомим фактором отримання високих врожаїв. А в регіонах з високим рівнем церкоспори додатковою умовою є використання гібридів із середньою та високою стійкістю до цього збудника.

 

 

logo module УСПІХ Працюючи з насінням
НАДІЙНІСТЬ селекції SESVanderHave
ПРИБУТОК отримуються найвищі
ВПЕВНЕНІСТЬ показники рентабельності