Насіннєвий завод СЕСВАНДЕРХАВЕ (Україна)


 

 

Компанія SESVANDERHAVE твердо займає ПЕРШЕ місце на ринку насіння цукрових буряків в Україні. Беручи до уваги постійне зростання попиту на насіння цукрових буряків селекції SESVANDERHAVE в усьому світі і в Україні зокрема, компанією було прийнято рішення про будівництво сучасного насіннєвого заводу на території України у Київській області.

1

Новий насіннєвий завод  SESVANDERHAVE був побудований та введений в експлуатацію дочірньою компанією ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» в с.Гоголів, Броварського району Київської області. Усі конструкції, устаткування і обладнання поставлялись із Швеції, Данії, Бельгії, Нідерландів, Франції, Італії та інших європейських країн – від партнерів компанії SESVANDERHAVE (Бельгія).
DSC02306IMG 0629Урочисте відкриття відбулось 10 жовтня 2008 року у присутності посла Бельгії в Україні, високопосадових осіб влади, вищого керівництва компанії SESVANDERHAVE , партнерів ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна, а також запрошених гостей з Бельгії, Білорусі, Молдови.
Новозбудований насіннєвий завод  SESVANDERHAVE відвідав окремим візитом Прем’єр-Міністр Бельгії пан Ів Лєтерм. Слід зауважити, що насіннєвий завод SESVANDERHAVE не має аналогів за рівнем свого технічного оснащення та забезпечення в Україні.

Технологічні процеси підготовки насіння:

1. Очищення насіння

Насіння (сировина), що надходить на насіннєвий завод – це матеріал, що пройшов попереднє  очищення від крупних та дрібних домішок. Таке попередньо очищене насіння надходить на завод партіями, максимальний розмір яких не перевищує 20 т. Насіння надходить в картонних контейнерах на дерев’яних піддонах, кожен з яких може містити 300-400 кг сировини.

1р2zНаступний етап – основна очистка, яка включає лінії «WESTRUP» та очисні гірки. Лінія очищення насіння призначена для виділення найбільш повноцінної його частини, що є високоякісним посівним матеріалом. Лінія складається з  повітряно-решітних, стрічкових (для видалення стеблинок) та гравітаційних сепараторів , об’єднаних в одну лінію. Транспортування насіння по лінії здійснюється за допомогою ковшових елеваторів, що запобігає його травмуванню.

На сепараторах, що використовуються для завершальної очистки і калібрування насіння, відокремлюються домішки і дрібне та багаторосткове насіння. Насіння з недорозвиненим зародком або без нього видаляється на гравітаційних сепараторах, які дозволяють розділити однакові за розміром насінини за  питомою масою. Це єдино-можливий метод досягнення високої схожості насіння, тому цей сепаратор використовують у випадах, коли традиційні методи очистки (за допомогою повітря, решіт і трієрів) не ефективні.

2. Шліфування насіння

Шліфування насіння - це процес, в результаті якого частково видаляється паренхімна тканина оплодня, яка є фізичним бар'єром проростання, перешкоджає доступу кисню, є субстратом для розвитку мікроорганізмів. Для покращення форми та підвищення схожості насіння застосовують шліфувальні машини.

3z5zВ процесі шліфування під дією абразивних робочих органів частково видаляється оплодень, змінюється стан поверхні та аеродинамічні властивості насіння, покращується його сипучість, форма насіння наближається до кулястої. Внаслідок шліфування насіння підвищується його схожість і енергія проростання, видаляється паренхімна тканина оплодня, що є інгібітором проростання насіння, носієм різноманітних хвороб і субстратом для розвитку мікроорганізмів. З метою зменшення травмування насіння, його шліфування проводять в два етапи.

3. Дражування насіння

Дражування - це процес нанесення на поверхню насіння цукрових буряків спеціальної сферичної оболонки, яка уніфікує його розмір та форму, що робить його придатним для сівби на задану густоту. Внаслідок дражування маса кожної насінини збільшується в 2,5-3 рази.

Насіння цукрового буряку селекції СЕСВАНДЕРХАВЕ проходить процедуру дражування для того, щоб:

- Забезпечити рівномірність розміщення насіння в рядку і створити ідеальні умови для проростання.Спеціальний клей та пудра, що використовуються для дражувальної суміші, надійно захищають насінину від найменших пошкоджень під час проходження її через механізми сівалки;

- Захистити наше насіння від шкідників та хвороб. Спершу, насінина дезинфікується, а потім активні компоненти покривають  дражувальну суміш, аби ця зброя надійно захищала ніжний проросток від специфічних збудників, що постійно є у грунті. Поскільки засоби захисту рослин наносяться дещо віддалено від власне насінини, це дозволяє використовувати значно збільшені норми пестицидів; таке дозування захищає проросток протягом тривалого періоду;

- Оптимізувати середовище навколо зародка та поліпшити польову схожість. Свої дослідження щодо дражування СЕСВАНДЕРХАВЕ спрямовує на підтримку природнього середовища між насіниною і грунтом, що містить життєво необхідні для росту рослини воду, кисень та поживні речовини. Особлива увага приділяється структурі оболонки, оскільки матеріал і його кількість прямо впливають на величину пористості драже. Спеціальна дражувальна пудра разом з водною дисперсією алюмінієвого комплексу, зв'язуючими речовинами та іншими компонентами, створюють унікальну масу з абсорбуючими властивостями. Завдяки цим новітнім наробкам наше драже працює як мембрана живої клітини: регулює надходження до насінини з грунту в саме необхідних кількостях води, кисню та поживних речовин. Таким чином створюється сприятливе середовище для проростання насінини, що гарантує дружність сходів;

- Берегти навколишнє середовище. Завдяки методу дражування стало можливим раціонально використовувати активні інгредієнти засобів захисту шляхом їх дозування у визначені місця навколо насінини, тим самим, значно знизити загальне пестицидне навантаження на бурякові поля.


6z7zДля дражування насіння використовують німецькі дражиратори циліндричного типу.
Маса однієї порції насіння  може коливатися від 5 до 50 кг. Зазвичай підготовлене до дражування насіння завантажується в бункер порціями по 30 посівних одиниць (вага порції визначається, виходячи з маси 1000 насінин). За допомогою ротора насіння рухається у вигляді кілець, що обертаються, причому верхні - повільніше, ніж нижні і через це насіння падає в напрямі до центра ротора, а цикл повторюється. Після  достатнього зволоження насіння, до нього  додають пудру, чи фунгіцидну суміш (при застосуванні порошкоподібного фунгіциду). В процесі дражування подають рідкий клей і частинки обволікаючої суміші прилипають до поверхні насіння, а сам насіннєвий матеріал набуває внаслідок обертального руху круглої форми. Під час обертання маса компонентів ущільнюється, внаслідок чого створюється міцна оболонка драже. Дозування рідких і порошкоподібних компонентів задається на сенсорному екрані. Готове  дражоване насіння  має вологість до 50%, воно вивантажується в накопичувальний бункер, а  потім – в сушильну установку.

4. Калібрування насіння

4z9zКалібрування сірого (висушеного, але не обробленого інсектицидами) драже проводиться  на решітному сепараторі калібрувальної машини.

В процесі калібрування насіння ділиться за допомогою решіт на три фракції. Посівна фракція, що містить насіння заданого розміру і  складає 80-90%, в подальшому подається на інкрустацію, потім - на пакування. Насіння, менше за розміри посівної фракції, складає 10-20%  і потребує повторного дражування. В процесі калібрування може виділитись також 1-2% насіння, більшого за розмір посівної фракції; таке насіння можна повторно дражувати після видалення оболонки.

В кінцевому результаті від процедури калібрування, в подальшу обробку допускається дражоване насіння з розмірами 3,5-4,5 мм.

5. Інкрустація та фарбування насіння

Інкрустація - процес нанесення на поверхню дражованого та каліброваного насіння спеціально приготовленої суміші компонентів, до складу якої входять інсектициди, фунгіциди, грунтовка, барвники та інше. На насіннєвому заводі СЕСВАНДЕРХАВЕ (Україна) використовують сучасні найбільш ефективні і найменш екологічно небезпечні препарати захисту. Необхідною вимогою є також безпека агрохімікатів на саме насіння: відсутність негативного впливу на проростки рослин.

Композиції хімічного захисту дражованого насіння СЕСВАНДЕРХАВЕ

14а

Тіаметоксам - інсектицид системної дії проти наземних шкідників. Має ростстимулюючу дію.
Тефлутрин - інсектицид контактної дії проти грунтових шкідників. Має високу активність газової фази.
Клотіанідин - найсильніша діюча речовина класу неонікотіноїдів з контактною і системною активністю проти грунтових та наземних шкідників.
Бета-цифлутрин - відноситься до класу піретроїдів з високою ефективністю проти грунтових шкідників.
Гімексазол - найбільш ефективний хімічний препарат захисту від афаноміцесів на посівах буряків. Цей фунгіцид використовується для протруювання насіння цукрових буряків і захищає проростки від коренеїду, підвищує стійкість рослин до понижених температур та засухи, запобігає накопиченню інфекції при вирощуванні монокультури.
Тірам - фунгіцид, яким обробляють насіння цукрових буряків, для боротьби з грибами виду Foma betae, що також можуть викликати чорну ніжку.

11z12zПід час інкрустації приводиться в рух дно змішувальної камери, і під дією відцентрової сили насіння починає рухатися. На нього наносять ґрунтовку та суспензію із суміші хімічних компонентів інкрустації. В процесі нанесення хімічних компонентів насіннєвий матеріал зволожується, а тому його доводять до необхідної  вологості (8%) сушінням.

Для сушіння інкрустованого насіння використовується повітря, підігріте до +48 °С. Для ступінчатого нагрівання повітря на заводі використовують два нагрівачі типу  MARK, що розташовані один за одним. Перший доводить температуру повітря до +30 °С, другий – до +48 °С.
Одночасно з процесом інкрустації відбувається фарбування насіння цукрового буряку. Фарбування допомогає ідентифікувати насіння та виявляти його в грунті.

teaserimage boxNew packaging WEB6. Пакування кінцевого продукту - насіння цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE

Для пакування кінцевого продукту - насіння цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE на насіннєвому заводі встановлена пакувальна лінія "SENZANI". Пакування відбувається в картонні коробки, на яких відображено логотип компанії SESVANDERHAVE, назва гібриду цукрового буряку та інша необхідна інформація. Кожна коробка містить 100 тис. насінин (драже синього кольору) - тобто одну посівну одиницю.

 

Насіннєвий завод СЕСВАНДЕРХАВЕ також має в своєму активі допоміжні приміщення:
- Адміністративна будівля, яка складається з офісів управлінського персоналу, залів засідань, приміщень для бухгалтерії, приміщень для обслуговуючого персоналу, підсобні кімнати та інше;
- Складські приміщення, які розраховані на складування сировини (насіння після первинної та основної очистки, напівфабрикату (так зване сіре драже), готової продукції. Також присутні приміщення для складування хімічних препаратів, дражувальної маси, екологічної фарби та інше.
- Лабораторія, яка необхідна для постійного контролю якості на всіх етапах виробництва та обробки насіння цукрового буряку селекції СЕСВАНДЕРХАВЕ. Лабораторія обладнана сучасним обладнанням і устаткуванням та укомплектована досвідченим і висококваліфікованим персоналом. Співробітники лабораторії проводять всі необхідні дослідження і видають документи про якість насіння, а також контролюють  зберігання сировини і готової продукції.

Всі технологічні процеси по виробництву та обробці насіння цукрового буряку перебувають під постійним (24/7) контролем спеціалістів головного заводу у м. Тінен (Бельгія), оскільки все устаткування насіннєвого заводу СЕСВАНДЕРХАВЕ (Україна) з'єднано через мережу Інтернет з головним сервером SESVANDERHAVE.

 

КАТАЛОГ ГІБРИДІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ СЕЛЕКЦІЇ SESVANDERHAVE (PDF-формат)

 

logo module УСПІХ Працюючи з насінням
НАДІЙНІСТЬ селекції SESVanderHave
ПРИБУТОК отримуються найвищі
ВПЕВНЕНІСТЬ показники рентабельності